Yabanci dil ögrenmek bana ne kazandirir?

0
1395

Okulda yabanci dil olarak Almanca, Ingilizce, Fransizca, Ispanyolca ya da Italyanca ögreniyor olabilirsiniz. Peki bir insan neden bir yabanci dil ögrenir hic düsündünüz mü?

1Daha iyi iş olanaklari

Küresel bir kariyer: Almanca bilmeniz, ülkenizde ve diğer ülkelerdeki Alman şirketlerinde çalışma şansınızı artırır. Almancayı iyi derecede bilmeniz, küresel iş ilişkilerine sahip bir işveren için verimli bir çalışan olmanızı sağlar.

2Bilim ve Arastirma

Bilim ve araştırma: Almanca dünyanın en önemli ikinci bilim dilidir. Almanya, araştırma ve geliştirme alanında dünyada üçüncü sırada yer alır ve yabancı bilim insanlarına araştırma bursları verir.

3İşiniz icin

Su anda okulda ögrenci olabilirsiniz ancak gelecekte meslek sahibi olup is hayatina atilacaksiniz. Almanya ile Türkiye arasinda gecmisten günümüze uzanan saglam ekonomik baglar vardir. Almanca ögrenmek gelecekteki Alman iş arkadaslarinizla veya ortaklarınızla Almanca iletişim kurmanızi iş ilişkilerinizi daha iyiye götürmenizi sağlar, sonuc olarak daha etkili bir iletişimin sizi başarıya götürür.

4Kültürel anlayış:

Almanca öğrenmek, Almanca konuşulan ülkelerin çok kültürlü toplumlarının yaşamı, arzuları ve hayallerine ilişkin bir bakış kazanmak demektir.

5Seyahat:

Almancanız sayesinde seyahat deneyimlerinizi yalnızca Almanca konuşulan ülkelerde değil, Avrupa’nın diğer tüm ülkelerinde, özellikle de Doğu Avrupa’da zenginleştirebilirsiniz.

CEVAP VER