Woxikon

0
1735

Yeni ögrendiginiz Almanca sözcüklerin Türkçe çevirilerini, eşanlamlılarını ve -eylem ise-eylem çekimlerini görmek için Woxikon adlı mobil uygulamayı kullanmalısınız

Derste ya da evde ödev yaparken akici bir sekilde calismanizi engelleyen durumlardan birisi de anlamini bilmediginiz kelimeler ile karsilasmaniz. Yeni bir kelimeyi sözlükte bulmak ve okudugunuz metindeki anlamini dogru secebilmek icin biraz ugras vermeniz gerekiyor. Eger sözlügünüzü yaniniza almadiysaniz ve etrafinizda kimsede sözlük yok ise ne yapacaksiniz? Kitabinizi ve sözlügünüzü evde unutabilirsiniz ama telefonunuzu unutmayacaginizdan eminim. Akilli telefonlarin kullaniminin artmasi ile sözlük uygulamalari da yavas yavas piyasada kendilerini göstermeye basladilar.

1sözcüklerin sözlük anlamini bulmaniza

Woxikon yazili bir sözlük icerigi sunmaktan uzak olsa da sözcük veritabani bir ögrencinin günlük kullanimi icin yeterli denilebilir. Genellikle arattiginiz kelimenin birden fazla karsiligi sonuc olarak gelmekte.

2fiillerin cekimlerini bulmaniza

Dilbilgisi ile ilgili derslerde ve ödevlerde almanca fiillerin cekimlerine cokca ihtiyac duyuluyor. Hali hazirda sözlük özelligi bulunan bir uygulamanin icinde fiillerin cekimlerinin de olmasi büyük avantaj. Fiilin anlamini bulduktan sonra direk cekimlerine de bakabilirsiniz.

3sözcüklerin es anlamlilarini bulmaniza

Bazen sözlükte arattiginiz Almanca kelimelerin es anlamlilarini bulmak istersiniz. Ancak bunun icin de özel sözlükler var. Muhtemelen bu sözlük sizde yok. Ancak bu uygulama sayesinde, var ise arattiginiz sözcügün es anlamlisi da otomatik olarak bulunuyor.

TEILEN
Önceki İçerikDeutsch-Box
Sonraki İçerikAlmanca hangi ülkelerde konusuluyor?
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER