Vokabeltrainer

0
1440

Yeni öğrendiğiniz Almanca kelimeleri ezberlemekte zorluk mu çekiyorsunuz? Peki bu kelimeleri hafızanıza kazımak icin cep tepefonunuzu kullanmaya ne dersiniz?

Okuduğunuz Almanca metinleri ve dinlediğiniz Almanca konuşmaları anlayabilme, düşüncelerinizi yazılı ve sözlü olarak anlatabilme becerisinin temelinde Almanca kelime hazinesi yatar. Vokabeltrainer kelime hazinenizi güçlendirmek için Goethe-Enstitüsü tarafından geliştirilen bir mobil uygulamadır.

Vokabeltrainer Almanca kelime hazinenizi geliştirmeye yarayan bir mobil uygulamadır. Goethe-Institut bildiğiniz gibi dünya çapında Alman dili ve kültürünü tanıtmak amacı ile çalısmalar yapıyor. Bu çalışmaların içinde Almanca’yı öğretmek de yer alıyor. Bu bağlamda yapılan calışmalardan bir tanesi -mobil uygulamaların kullanımının yaygınlaşması ile beraber- bir mobil uygulama oldu.

Bu makalede Vokabeltrainer’in neden dikkate değer bir mobil uygulama olduğunu, ne gibi özellikler ile kelime hazinenizi genişletmenizde size yardımcı olacağını, kullanım lisansı ile ilgili bilmeniz gerekenleri ve neden bu uygulamayı kesinlikle edinmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Bu uygulama ile neler yapabilirim?

Bu uygulamanin en önemli üc özelligi Kelime Kartlari, Konular ve icerik ekleyebilme.

2Kisa sürede yeni kelimeler ezberleyebilirsiniz

Gercek hayatta bircok ögrenci tarafindan kullanilan bir yöntem olan kartlarla ögrenme sistemi üzerine kurulu bir uygulama. Karsimiza gelen kelime bir örnek cümnle ile sesli olarak dinlenebiliyor. Biliyorum, bilmiyorum emin degilim secenekleri ile birsonraki kelimeye gecilebiliyor ya da karti cevirerek cevaba bakabiliyoruz.

1Kelimeleri sesli olarak dinleyebilirsiniz

Konular “Themes” bölümü yardimi ile istediginiz spesifik bir konuyu secerek sadece o konuyu calisabilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikDW – Breaking World News
Sonraki İçerikTagesschau
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER