PONS Online Sözlüğü

0
2419

Almanca sözcüklerin Türkçe çevirilerini, cümle içinde kullanımlarını görmek için PONS Online Sözlüğü adlı mobil uygulamayı kullanmalısınız

Yabancı dil derslerinde başarılı olabilmenin en önemli etkenlerinden biri -belki de en önemlisi- yeni öğrendiniz sözcükleri ezberleme yeteneğiniz ve buna bağlı olarak oluşan Almanca kelime dağarcığınızdır. Karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz bu sözcüklerle başetmek için kullanmanız gereken en önemli araç ise şüphesiz ki Almanca-Türkçe sözlüğünüzdür. Ancak her gittiğiniz yere sözlüğünüzü taşımak yerine akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile aynı içeriğe her zaman ve her yerden ulaşabilirsiniz. Almanca-Türkçe sözlük mobil uygulamaları arasında öne çıkan uygulamalardan biri de PONS Online Sözlüğü‘dür.

Bu uygulama bana ne kazandiracak?

Bu mobil uygulama ile öğrendiğiniz ve anlamını bilmediğiniz Almanca sözcüklerin Türkçe karşılıklarını, cümle içinde kullanımını görebilir ya da sesli söylenişini dinleyebilirsiniz.
ağır bir sözlük taşımaktan kurtulabilirsiniz

PONS Online Sözlügü kağıt üzerine basılmış sözlüklerin neredeyse tüm özelliklerini taşıyor. İster Almanca ister Türkçe istediğiniz kelimeyi aratabilirsiniz. Kelimelerin farklı anlamları, artikelleri ve hangi türden oldukları da sonuç sayfasında gösteriliyor.

TEILEN
Önceki İçerikDas Wort Des Tages
Sonraki İçerikGoogle Çeviri
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER