Neden okulda Almanca ögreniyorum? Almanca ögrenmek bana ne kazandirir?

0
2788

Okulda birinci ya da ikinci yabanci dil olarak Almanca ögreniyorsunuz ancak Alman Kültürü ve Almanca ile herhangi bir alakaniz yok. Almanca ögrenmek size iskence gibi geliyor. Peki neden okulda Almanca ögretildigini biliyor musunuz? Almanca ögrenmenin size neler katabileceginin farkinda misiniz?

1Küresel bir kariyer:

Almanca bilmeniz, ülkenizde ve diğer ülkelerdeki Alman şirketlerinde çalışma şansınızı artırır. Almancayı iyi derecede bilmeniz, küresel iş ilişkilerine sahip bir işveren için verimli bir çalışan olmanızı sağlar.

2Almanya’da yükseköğretim ve iş imkânları:

Almanya çok sayıda yüksek öğrenim bursu sağlar. Yabancı gençler için özel bir çalışma vizesi, belirli mesleklerde çalışma izni için de özel uygulamalar vardır.

3Değişim programları:

Almanya ile dünyanın pek çok ülkesi arasında öğrenci değişim anlaşmaları vardır.

4Bilim ve araştırma:

Almanca dünyanın en önemli ikinci bilim dilidir. Almanya, araştırma ve geliştirme alanında dünyada üçüncü sırada yer alır ve yabancı bilim insanlarına araştırma bursları verir.

5İletişim:

Medya, iletişim ve bilişim alanındaki gelişmeler çok dilli bir iletişimi zorunlu kılar. Bir dizi önemli internet sayfası Almancadır. Almanya, kitap basımında 87 ülke arasında, Hindistan, İngiltere, ABD, Çin ve Rusya’dan sonra, 6. sırada yer alır. Bu nedenle, Almanca bilmeniz daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlar. [Wikipedia, 2014]

6Kültürel anlayış:

Almanca öğrenmek, Almanca konuşulan ülkelerin çok kültürlü toplumlarının yaşamı, arzuları ve hayallerine ilişkin bir bakış kazanmak demektir.

7Sanat

Edebiyat, müzik, sanat ve felsefe keyfi: Almanca, Goethe, Kafka, Mozart, Bach ve Beethoven’in dilidir. Bu dehaların eserlerini Almanca olarak okumanın ve/veya dinlemenin hazzına varın.

8İş hayatında:

Almanca konuşan iş ortaklarınızla Almanca iletişim kurmanız iş ilişkilerinin daha iyi olmasını sağlar, bunun sayesinde de etkili bir iletişimin yolunu açıp başarıya götürür.

TEILEN
Önceki İçerikYabanci dil ögrenmek bana ne kazandirir?
Sonraki İçerikKim neden Almanca ögreniyor?
Ortaokul ve lisede Almanca dersi gördü. Üniversite icin TestDaF dil sinavini basari ile gecerek Almanya'da üniversite egitimi gördü.

CEVAP VER