Google Çeviri

0
3729

Almanca Türkçe ya da Türkçe Almanca sözcük ve cümle çeviri ihtiyacınız için Google Çeviri adlı mobil uygulamayı kullanmalısınız

Okulda Almanca dersinde, evde Almanca ödevini yaparken, Almanya’da Almanlarla Almanca konuşurken ihtiyacınız olabilecek en önemli araç Almanca sözlüğünüzdür. Ancak zor olan ise gittiğiniz her yere bu sözlüğü taşımak zorunda olmanızdır. Ne mutlu ki artık akıllı telefonlarımız ve mobil uygulamalarmız var. Çeviri konusunda web üzerinden sunduğu uygulama Google Çeviri ile en iyi çeviri ürününü sunan Google bu uygulamanın mobil cihazlar için olanını da sizlere sunuyor.

Bu makalede Google Çeviri mobil uygulamasının neden dikkate değer olduğunu, hangi özellikleri ile size anlamını öğrenmek istediğiniz sözcük ve metinleri çevireceğini, ve neden mutlaka bu uygulamayı kullanmanız gerektiğini anlatacağım.

Bu uygulama bana ne kazandıracak?

Google Çeviri adlı mobil uygulama yardımı ile dilden dile sözcük çevirisi yapabilecek, yaptığınız çevirileri sesli olarak dinleyebilecek ve yaptığınız tüm çeviriler kayıt altına alınacak, bu şekilde daha önce yaptığınız çevirileri tekrar tekrar okuyup ezberleyebilirsiniz.

1sözcük ve cümleleri en hızlı şekilde çevirebileceksiniz

Google Çeviri Almanca’dan Türkçe’ye ya da Türkçe’den Almanca’ya sözcük ve cümle çevirilieri yapabilen bir uygulama. Sözcük ve cümleleri ister sesli ister yazılı olarak girebilirsiniz. Yazılı olarak girerken ister klavyeyi ister serbest yazım tekniğini kullanabilirsiniz.

2çevirileri sesli olarak dinleyebileceksiniz

Uygulamayı kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren yapacağınız tüm çeviriler otomatik olarak kaydediliyor ve daha sonra aynı sözcük ve kelimeleri tekrar tekrar yazmanıza gerek kalmıyor.

3çevirileri liste halinde kaydederek daha sonra tekrar kullanabileceksiniz

Istedig,ğiniz sözcük ve cümleleri favoriler listenize ekleyerek uygulamayı bir kelime antrenörü olarak da kullanabilirsiniz.

Özet

Almanca sözcük ve metin çevirisi ihtiyaçlarınız geniş veritabanı, sesli okutma sistemi ve favorileme özellikleri ile Google Çeviri tarafından rahatça karşılanacak. Bu uygulamayı kesinlikle yüklemelisiniz.

TEILEN
Önceki İçerikPONS Online Sözlüğü
Sonraki İçerikEin rätselhafter Auftrag
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER