Home Uncategorized Google Çeviri

Google Çeviri

Almanca Türkçe ya da Türkçe Almanca sözcük ve cümle çeviri ihtiyacınız için Google Çeviri adlı mobil uygulamayı kullanmalısınız.

Okulda Almanca dersinde, evde Almanca ödevini yaparken, Almanya’da Almanlarla Almanca konuşurken ihtiyacınız olabilecek en önemli araç Almanca sözlüğünüzdür. Ancak zor olan ise gittiğiniz her yere bu sözlüğü taşımak zorunda olmanızdır. Ne mutlu ki artık akıllı telefonlarımız ve mobil uygulamalarmız var. Çeviri konusunda web üzerinden sunduğu uygulama Google Çeviri ile en iyi çeviri ürününü sunan Google bu uygulamanın mobil cihazlar için olanını da sizlere sunuyor. Bu makalede Google Çeviri mobil uygulamasının neden dikkate değer olduğunu, hangi özellikleri ile size anlamını öğrenmek istediğiniz sözcük ve metinleri çevireceğini, ve neden mutlaka bu uygulamayı kullanmanız gerektiğini anlatacağım.

Bu uygulama bana ne kazandıracak?

Google Çeviri adlı mobil uygulama yardımı ile dilden dile sözcük çevirisi yapabilecek, yaptığınız çevirileri sesli olarak dinleyebilecek ve yaptığınız tüm çeviriler kayıt altına alınacak, bu şekilde daha önce yaptığınız çevirileri tekrar tekrar okuyup ezberleyebilirsiniz.

• sözcük ve cümleleri en hızlı şekilde çevirebileceksiniz Google Çeviri Almanca’dan Türkçe’ye ya da Türkçe’den Almanca’ya sözcük ve cümle çevirilieri yapabilen bir uygulama. Sözcük ve cümleleri ister sesli ister yazılı olarak girebilirsiniz. Yazılı olarak girerken ister klavyeyi ister serbest yazım tekniğini kullanabilirsiniz.

• çevirileri sesli olarak dinleyebileceksiniz Uygulamayı kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren yapacağınız tüm çeviriler otomatik olarak kaydediliyor ve daha sonra aynı sözcük ve kelimeleri tekrar tekrar yazmanıza gerek kalmıyor.

• çevirileri liste halinde kaydederek daha sonra tekrar kullanabileceksiniz Istedig,ğiniz sözcük ve cümleleri favoriler listenize ekleyerek uygulamayı bir kelime antrenörü olarak da kullanabilirsiniz.

Özet

Almanca sözcük ve metin çevirisi ihtiyaçlarınız geniş veritabanı, sesli okutma sistemi ve favorileme özellikleri ile Google Çeviri tarafından rahatça karşılanacak. Bu uygulamayı kesinlikle yüklemelisiniz.

Next articleDeutsche Welle

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Technische Universität München

Münih Teknik Üniversitesi, Münih ile civarındaki ilçelerde ve Singapur'da çeşitli kampüsleri bulunan Almanya'daki bir araştırma üniversitesi. İsmi TU München veya TUM olarak...

Deutsche Schule Istanbul

Özel Alman Lisesi (Almanca: Deutsche Schule Istanbul, kısaca DSI), diğer bilinen adıyla İstanbul Alman Lisesi veya kısaca Alman Lisesi, Türkiye'nin İstanbul ilinin...

Türk-Alman Üniversitesi

Türk-Alman Üniversitesi; İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşmaya dayalı olarak 2010 yılında kurulan Devlet üniversitesidir. Türkiye Büyük Millet...

Goethe Enstitüsü

Goethe-Enstitüsü, Almanya'nın dünya çapında etkinlik gösteren kültür enstitüsüdür. Almancanın yurtdışında öğrenilmesini teşvik ediyor ve uluslararası kültürel iş birliği çalışmalarına katkıda bulunuyor. Kültürel,...

Recent Comments