Federal Göç ve Mülteciler Dairesi

0
1105

Almanya’ya göc sürecinizde ihtiyaciniz olabilecek tüm güncel bilgilere güvenilir bir agizdan ve Türkce olarak ulasmak istiyorsaniz BAMF’i tanimalisniz

Almanya’ya göc ettiniz ya da yakinda edeceksiniz. Yeni bir ülkede yeni bir yasam sizleri bekliyor. Bilmediginiz bir dil, bilmediginiz bir kültür ve bilmediginiz bir yasam tarzi. Ülkeye varinca hangi kurumlara kayit yaptirmaniz gerekiyor? Cocugunuz var ise ona özel okul imkanlari var mi? Gideceginiz bölgede uyum kursu düzenleniyor mu? Peki ya is imkanlari nelerdir? Önem derecesi cok yüksek olan bu konularda alacaginiz danismanlik hayatinizi büyük ölcüde kolaylastiracaktir. Peki Alman devleti göcmenler icin bir danisma hizmeti sunmuyor mu? Iste bu noktada size BAMF (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) yani Federal Göç ve Mülteciler Dairesi’ni tanitmak istiyorum.

Birinci agizdan güvenilir bilgiler

Almanya’ya göc konusu ile ilgili edineceginiz bilgilerin güvenilirligi cok önemlidir. Yanlis bir bilgi edinme baska bir ülkede sikinti yasamaniz anlamina gelebilir. Bu baglamda Alman devletinin kendi hazirladigi bilgiler sizin icin en güvenilir bilgilerdir.

Türkce bilgiler

Peki ya bu önemli bilgilere erisebilmek icin Almanca mi bilmek gerekiyor? Hayir. Bu websitesinin tüm icerigi Alman devleti tarafindan Türkcelestirilmistir.

Güncel bilgiler

Internet üzerinde Almanya’ya göc ile ilgili bulabileceginiz cogu yazinin güncelligine süphe ile yaklasilmalidir. Cogu websitesinin arkasinda sürekli güncelleme yapabilecek bir ekip yoktur. BAMF’in sitesi ise arkasindaki ekipten dolayi bulabileceginiz en güncel websitesidir.

Özetle

Eger Almanya’ya göc etmeyi planliyor ya da coktan göc ettiyseniz BAMF’in hazirladigi bu siteyi bastan sonra incelemelisiniz.

CEVAP VER