Ein rätselhafter Auftrag

0
1573

Oyun oynayarak Almanca okuma ve Almanca dinleme yeteneklerinizi geliştirmek için Goethe Enstitüsü tarafından hazırlanan Ein rätselhafter Auftrag adlı uygulamayı kullanın

Almanca dersine girmekten, evde ödev yapmaktan ya da kelime ezberlemekten bıktınız usandınız. Almanca öğrenmenin şöyle eğlenceli bir yolu yok mu? Mesela oyun oynayarak Almanca ögrenseniz fena mı olur? Belli ki Goethe Enstitüsü bu feryadınızı duydu ve farklı Almanca dil seviyeleri ile ilgili bir oyun serisi yarattı. Birincisi A1 ve A2 seviyelerini içeren Das Geheimnis der Himmelsscheibe ikincisi ise B1 seviyesini içeren Ein rätselhafter Auftrag.

Bu makalede Ein rätselhafter Auftrag uygulamasının neden dikkate değer olduğunu, hangi özellikleri ila Almanca okuma ve Almanca dinleme yeteneklerinizi geliştireceğini anlatacağım.

Bana nasıl yardımcı olabilir?

Ein rätselhafter uygulaması temel olarak 3 farklı şekilde Almanca okuma ve Almanca dinleme becerilerinizi geliştirecek:

1Interaktif uygulamalar ile

Oyun içindeki interaktif uygulamalar ile örneğin Almanca başvuru mektubu hazırlayabilirsiniz.

2Diyalogları okuyarak

Oyun içinde ilerlerken sürekli yazı öbekleri ile karşılaşacak ve okuduğunuzu anlamaya çalışacaksınız. Bu da size yeni kelimeler ve cümle yapılari hakkında pratik yaptıracak.

3Okuduklarınızı dinleyerek

Neredeyse oyun içindeki bütün metinler sesli olarak da okunuyor. Bu sayede kelimelerin telaffuzlarını da öğrenmiş ya da tekrar etmiş oluyorsunuz.

Özet

Özellikle oyunun konusu sayesinde iş nedeni ile Almanca ögrenen kişiler büyük yarar görecek. Oyunun konusu nedeni ile Bewerbung, Vorstellungsgesprächen, Terminabsprachen, Kommunikation am Arbeitsplatz, Interkultureller Kommunikation und Verhalten am, Arbeitsplatz Wortschatz und Hörverstehen zum Thema Deutsch für den Beruf gibi konularda anlama kapasitenizi geliştirebileceksiniz.

TEILEN
Önceki İçerikGoogle Çeviri
Sonraki İçerikDeutsch-Box
TestDaF sinavini basariyla gecerek Almanya'da Makina Mühendisligi lisans ögrenimi gördü. Almanca.com'da Ticari iliskiler bölümü genel editörü.

CEVAP VER