Deutsch-Box

0
1670

Istediginiz seviyelerde (A1′den B1′e kadar) yeni Almanca kelimeler ezberlemek istiyorsaniz Hueber’in sundugu Deutsch-Box uygulamasini kullanmalisiniz

Haftalardir Almanca ögreniyorsunuz ve ezberlemeniz gereken onlarca kelime var. Yaptiginiz kelime listesinden ezber yapmaya calismak icinizi karartiyor. Neredeyse bir seviyeyi bitirdiniz ancak bu seviyeye ait önemli kelimelerin hepsini ezberleyemediniz. Artik kelimeleri kagittan ezberlemek eski moda. Akilli telefonlar ve uygulamalar yardimi ile etkilesimli bir sekilde kelime ezberleyebilirsiniz. Bu konuda mobil uygulama sunan yayincilardan biri de ünlü Alman markasi Hueber. Sunduklari uygulamanin adi Deutsch-Box.

Bu makalede Deutsch-Box’un neden dikkate deger bir uygulama oldugunu, ne gibi özellikler ile Almanca kelime ezberlemenizi kolaylastiracagini anlatacagim.

Bu uygulama ile neler yapabilirim?

Bu uygulamanin en önemli üc özelligi Kelime Kartlari, Konular ve icerik ekleyebilme.Kisa sürede yeni kelimeler ezberleyebilirsiniz

Birinci Modül A1’ in kelime hazinesini öğrenmeyi başardıysanız, Avrupa çerçevesi içerisindeki Niveau A1’in kelimelerini tanımış olacaksınız.

Size ayrica Niveau A2 için gereken tüm kelimeleri ikinci Modül içermektedir. Üçüncü Modül ile ise Niveau B1 de eksik kalan kelimeleri öğreneceksiniz.

Hueber Deutsch-Box-App hiç önbilgisi olmayanlara (Modül A1) veya az önbilgisi olanlara (Modül A2 ve B1) uygundur. Modül A1 resim ve sesler ile desteklenmiştir. A2 ve B1 modüllerindeki bütün önemli kelimeler seslendirilmiştir. Böylece öğrenmek çok eğlenceli oluyor!Kelimeleri dinleyerek telafuzunuzu gelistirebilirsinizHueber Deutsch-Box-App çok kolay kullanılabilinmektedir. Kelimeleri seçim tuşu ile kelime türü veya konu ile ilgili seçebilirsiniz.Örneğin:İsimlerFiillerSıfatlarKişisel bilgilerİş ve MeslekYemek ve İçmekBoş Zamanİletişim ve Medya

TEILEN
Önceki İçerikEin rätselhafter Auftrag
Sonraki İçerikWoxikon
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER