Das Wort Des Tages

0
1261

Her gün yeni bir Almanca sözcük ögrenmek ve bu sözcügün cümle içinde kullanımını görmek icin Das Wort des Tages adlı mobil uygulamayı kullanmalısın

Ödev yapmaktan ve ders dinlemekten o kadar sıkıldınız ki artık bir kelime bile Almanca duymak istemiyorsunuz. Aslında bunun sebebi çok kısa zaman dilimlerinde çok fazla bilgiye maruz kalmamızdır. Örneğin günde sadece 1 adet almanca kelime ögrenmek hedefiniz olsa idi canınız bu kadar sıkılmazdı. Ayrıca başarı dereceniz de kesinlikle daha yüksek olurdu. Kim bir günde bir kelimeyi ezberleyemez ki?

Kelime dağarcıgınızı geliştirecek uygulamalardan birisi Deutsch Perfekt dergisinin yayınladıgı Das Wort des Tages adlı mobil uygulama. Bu makalede Das Wort des Tages mobil uygulamasının neden dikkate değer olduğunu, hangi özellikleri ile kelime dağarcığınızı genişleteceğini ve neden kesinlikle bu uygulamayı hemen bugün kullanmaya başlamanız gerektiğini anlatacağım.

Bu uygulama bana ne kazandıracak?
Uygulama size üç konuda yardımcı olacak: her gün yeni bir sözcük alacak, bu sözcüğün cümle içinde kullanımı ve bu cümlenin söyleyişini dinleyebilecek ve ezberlemek istediğiniz sözcükleri favoriler listenize ekleyerek daha sonra calışabileceksiniz.

hergün yeni bir sözcük ögrenebilirsiniz
Uygulama her gün yeni bir sözcük sunmasının yanında bu sözcüğün anlamını ve örnek bir cümleyi de beraberinde gösteriyor. Bu şekilde hem yeni bir kelime öğreniyor hem de bu kelimenin cümle içinde kullanımını görebiliyorsunuz.

telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz
Sözcüğün içerisinde kullanıldığı tüm cümleleri sesli olarak dinleyerek ve tekrarlayarak telaffuzunuzu da geliştirebiliyorsunuz. Cümlelerin sesli okunuşları cümlenin içeriğine göre çok kaliteli.

sözcük antrenörü olarak kullanabilirsiniz
Daha önceki tüm sözcükler ile birlikte istediğiniz sözcükleri favoriler listenize ekleyip bu sözcükleri tekrar tekrar calışabilmeniz için favori listeleri özelliği de bulunmakta.

Özet
Her gün yeni ve güncel bir sözcük sunması, eğer bu sözcüğün anlamını bilmiyorsanız anlamını da beraberinde vermesi, ve en önemlisi sözcüğü cümle içinde kullanarak hangi durumlarda bu sözcüğü kullanabileceğimize dair bilgi vermesi dolayısı ile kesinlikle sahip olmanız gereken bir uygulama. Örnek cümlelerin profesyonel olarak seslendirilmesi sayesinde de bu seslendirmeyi tekrar tekrar dinleyerek Almanca telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

TEILEN
Önceki İçerikTagesschau
Sonraki İçerikPONS Online Sözlüğü
Istanbul Cagaloglu Anadolu Lisesi mezunu, Alman sanat dünyasi ile cok yakindan ilgili. Almanca.com'da Alman Müzik Kültürü bölümünden sorumlu.

CEVAP VER